Marilyn Monroe’nun Kısa Ve Çok Konuşulan Yaşamı

0
12
Marilyn-Monroe
Marilyn-Monroe

Merhaba Teknoloji Haberleri takipçileri , Bugün Marilyn Monroe’nun Kısa Ve Çok Konuşulan Yaşamı hakkında bahsedeceğiz.

Asıl ismi Norma olan Marilyn Monroe, henüz doğmadan babası tarafından terkedilmiş bir yetim olarak dünyaya geldi. Annesi ise zamanla akli dengesindeki bozulmalar nedeniyle hastaneye yatırılmış ve Marilyn için zor bir yaşam başlamıştı. Henüz 8 yaşında yetimhane yaşamına başlayan Monroe, burada sık sık taciz edilmesi sebebiyle annesinin bir arkadaşının yanına taşındı.

Van Nuys Lisesinde okuduğu dönemde, yaşadığı düzensiz ve sorunlu yaşamdan kurtulmak istemiş ve henüz lise eğitimine devam ederken, 16 yaşında erkek arkadaşı James Dougherty’le evlenmiştir.

Eşi, evlilikten bir süre sonra Dünya Savaşı’nda fabrikada çalışmak üzere çağırıldı, bu sırada Marilyn biraz başıboş kaldığı için bir süreliğine annesinin yanına yerleşti. Zamanını boşa harcamamak amacıyla bir modellik ajansına kayıt olan Monroe, ajans sarışın bir model aradığı için saçlarını sarıya boyattı ve devamında ajansa kabul edildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Tesla, araba satışından çok Bitcoin ile para kazandı

Dergilerde fotoğrafları yayınlandı, kısa sürede çok konuşulan başarılı bir model oldu. Ayrıca, Norma olan adını da bu süreçte Marilyn Monroe olarak değiştirdi.

Oyunculuk Kariyerinin Başlangıcı

Monroe, modelliğe devam ettiği sırada birçok yapım şirketinin dikkatini çekmeyi başardı ve 20th Century Fox ile deneme amaçlı kısa vadeli bir sözleşme imzaladı. Kendi ayakları üzerinde durabileceğini fark eden Marilyn Monroe, yılın ilerleyen aylarında eşi ile boşandı ve oyunculuk kariyerine ağırlık verdi. İlk profesyonel oyunculuk deneyimi 1947’de Dangerous Years filmiyle oldu, bu sıralarda arka planda olduğu birçok rolle birlikte filmlerde yer aldı.

Asıl çıkışını, 1952 yılında çıplak fotoğraflarının bir dergide yayınlanmasıyla yaptı ve bununla büyük yankı uyandırdı. Konuyla ilgili kendisine sorular yöneltildiğinde, bu pozları “geçimini sağlayabilmek için” verdiğini belirtmiş ve dürüst tavrıyla insanların sempatisini üzerine toplamayı başarmıştır. Bu olayla ateşlenen kariyeri, oynadığı filmlere 200 milyon doların üzerinde bir hasılat yaptırmasıyla sonuçlandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   F Harfi İle Başlayan Ülkeler, F Harfi İle Ülke

Marilyn Monrose, günümüzde hala seksilik ve güzellik konusunda bir ikon olarak kabul edilir. Magazinde adından sıkça söz ettirmiş, hatta ABD başkanı John F. Kennedy’le ilişkisi olduğu iddiaları ortaya atılmıştır. Yaşadığı şöhreti kaldıramayan ve uyuşturucu bağımlılığına kurban düşen Monroe,  henüz 36 yaşındayken intihar ederek yaşamına son vermiştir.

Kaynak: Marilyn Monroe Kimdir: Filmleri, Hayatı Ve Ölümü

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz