Ana Sayfa Pratik Bilgiler Kredi Kartı Nakde Çevirme.. 4 Yöntem..!

Kredi Kartı Nakde Çevirme.. 4 Yöntem..!

0

Kredi kartı nakite çevirme yöntemleri günümüzün ekonomik koşullarında en önemli seçeneklerden bir tanesidir. Kullanılan kredi kartı içerisinde bulunan limit belli başlı yöntemler ile nakde dönüştürerek, daha hızlı şekilde kullanılabilmektedir.  Kredi kartı limitlerinizi nakde çevirmenin birçok yolu olduğu gibi bir çok sebebi de bulunabilmektedir. Bu sebeplerin en başında da genellikle kredi kartının geçmediği sadece nakit ödeme yöntemiyle çalışan yerler gelmektedir.

 

Ülkemiz genelinde kullanıcı sayısı bakımından çok ciddi rakamlara sahip olan kredi kartları, ekonomik açıdan da birçok kişinin özgür ve daha rahat takılmasını sağlamıştır. Ülke genelinde ciddi şekilde kredi kartı kullanımın fazla olması birçok kişinin de kredi kartı hakkında püf noktaları öğrenmesiyle doğru orantılı olabiliyor. Kredi kartı kullanan kişilerin öğrenmesi gereken en önemli püf noktası olan “nakite çevirme yöntemlerini” sizler için derledik.

kredi-kartı-nakde-cevirme-4-yontem

1-) Faizsiz Nakit Avans Yöntemi

Birçok müşteri bankaların yüksek kredili finansal özgürlüklerinden yararlanmak istemeyebiliyor. Bu tip durumlarda kredi kartı bünyesinde bulunan limit üzerinden faizsiz nakit avans kullanarak eline nakit para sağlayabiliyor. Bazı durumlarda da kredi kartı özelliklerinizin nakit avans seçeneklerine kapalı olduğunu görebilirsiniz. Bu tip durumlarda karşılaştığınız da bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak nakit avans özelliğini açabilirsiniz.

2-) Kredi Kartı ile Alışveriş Yaparak Nakde Çevirme Yöntemi

Alışveriş yaparak kredi kartı içerisinde ki limiti nakte çevirme yöntemi, kullanılan en sık yöntemlerden birisidir. Günlük hayatında alışveriş yapmak isteyen biriyle anlaşarak, onun yapacağı alışverişi kredi kartınız ile ödeyip ardından nakit olarak parayı siz alabilirsiniz. Alışveriş yöntemini tanıdık kişilerden seçeceğiniz için daha az faiz ödersiniz.

3-) Teknoloji Alet Satın Alarak Nakde Çevirme Yöntemi

Teknoloji aletler içerisinde en çok satın alınan telefondan tutunda aklınıza gelebilecek her türlü teknoloji aleti gerek mağazasından gerekse her mahallede olan küçük dükkanlardan satın alarak az komisyon karşılığında satışını gerçekleştirebilirsiniz. Yapacağınız bu işlemdeki asıl önemli nokta kredi kartınızın limitinin yettiği kadar bir satış gerçekleştirmelisiniz.

4-) Kuyumcuda Kredi Kartınızı Nakde Çevirme Yöntemi

Nakit ihtiyacı olan kişilerin en çok kullandığı yöntemlerden biri de kuyumcuya giderek komisyonlu bir şekilde altın satın almak. Altın satın aldıktan sonra isterseniz aynı kuyumcu da ya da farklı kuyumcu içerisinde altınlarınızı bozdurarak nakit para ihtiyaçlarınızı anında karşılayabilirsiniz.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz