iPhone’da HDR Video Kaydı Nasıl Etkinleştirilir?

0
iphone hdr video kaydı etkinleştirme yapmak
iphone hdr video kaydı etkinleştirme

Fark etmemiş olabilirsiniz, ancak modern Apple iPhone modelleri çok ilginç ve kullanışlı bir özellikle donatılmıştır, ancak birçok kullanıcı bunu bilmiyor ve sık kullanmıyor – HDR video kaydetme yeteneği. Sorun, HDR kliplerin genellikle daha canlı renkler ve daha keskin görüntüler üreterek daha fazla depolama alanı tüketmesidir. Ayrıca çoğu insanın HDR video en iyi kalitede izlemek için uygun bir monitörü yoktur. Bu nedenlerle Apple, HDR özelliğini varsayılan olarak devre dışı bırakmaya karar verdi.

iPhone’unuzda HDR modunu devre dışı bırakmak istiyorsanız, bu çok kolay: Ayarlar’a gidin ve iPhone video kayıt seçeneğinde HDR modunu devre dışı bırakın. iPhone’da depolama alanı çok önemlidir ve HDR modunda video çektiğinizde çok yer kaplar ve iPhone HDR modunda video çekerken daha iyidir, ancak çok yer kaplar ve HDR modunda video çekerken çok yer kaplar , dahili depolama alanı dolu olabilir ve iPhone gecikmeye, yavaşlamaya veya yanıt vermemeye devam eder.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   SEO Danışmanlık Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

HDR Video

iPhone’un HDR video özelliğini gerçekten kullanmak istiyorsanız veya sadece denemek istiyorsanız, bunu nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır. HDR (Yüksek Dinamik Aralık’ın kısaltması), herhangi bir sahnede daha iyi renk üretimi sağlayan birinci sınıf bir özelliktir. HDR etkinleştirildiğinde, iPhone daha geniş bir renk yelpazesi yakalayabilir ve görüntünün en karanlık ve en parlak alanları arasındaki kontrastı daha iyi dengeleyebilir. Ayrıca iPhone’un HDR özellikleri, hedef ekranın ek görüntü verilerinden en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olan Dolby Vision teknolojisi tarafından da destekleniyor.

iPhone’da HDR Video Kaydı Nasıl Etkinleştirilir?

  1. Ayarlar’a gidin ve Kamera’yı bulana kadar aşağı kaydırın
  2. Video Kaydet’e dokunun
  3. Ekranın alt kısmında HDR video modunu açıp kapatabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz