‘iPhone, App Store’a Bağlanmıyor’ Sorunları Nasıl Giderilir?

0
4

Merhaba tekno bilim adamı okuyucuları; iPhone veya iPad’inize uygulama indirmek için App Store bağlanamıyor musunuz? Cihazınız oturum açmayı reddediyor mu? Veya bir uygulamayı güncellemesini indirirken sorun mu yaşıyorsunuz?

Maalesef bunlar oldukça yaygın sorunlardır. Ama daha mutlu ki deneyebileceğiniz birçok basit çözüm var. Sorunu denemek ve düzeltmek için aşağıdaki adımları uygulamanızı öneririz.

App Store’un Kapalı Olup Olmadığını Kontrol Edin

Zaman zaman Apple bir sunucu kesintisinden muzdariptir. App Store kapalı olabilir ve kimse ona erişemiyor olabilir.

Bunu öğrenmenin en hızlı yolu, şirketin tüm çevrimiçi hizmetleriyle ilgili sorunları listeleyen Apple’ın Sistem Durumu sayfasını kontrol etmektir; App Store, listede ilk sırada yer alır. Sorun çok yakın zamanda ortaya çıktıysa, henüz fark edilmemiş olabileceğini unutmayın: sitenin güncelleme sıklığı saniye değil, dakika mertebesindedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   WhatsApp Hesabınızı Nasıl Silersiniz? Android ve iOS

Web Bağlantınızı Kontrol Edin

Bu çok açık, ancak App Store’a erişmek için çevrimiçi olmanız gerekiyor. İnternete bağlı olduğunuzdan emin olun – örneğin Google’ı ziyaret edin.

App Store
App Store

Başka bir Wi-Fi Ağını Deneyin

Wi-Fi ağı açık olsa bile, App Store’a erişmenizi engelleyen bir kısıtlama yaşanabilir. Örneğin iş ağları, bant genişliğini korumak için belirli hizmetleri ve siteleri engelleyecek şekilde kurulabilir. Alternatif bir Wi-Fi ağı kullanmayı deneyin ve bunun sorunu çözüp çözmediğine bakın.

App Store’u Yenilemeye Zorlayın

Eskiden en alttaki gezinme çubuğuna on kez dokunarak App Store uygulamasını zorla yenilemek mümkündü, ancak bu özellik kaldırıldı. Ancak, güncellemeleri yüklemeye çalışıyorsanız, bir dönen bir simge görünene kadar ekranda aşağı sürükleyerek yenileyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz