Grid 2 Sistem Gereksinimleri

0
85
Grid 2 Nasıl Oynanır?

Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi, bugün sizlere Grid 2 sistem gereksinimleri konusundan detaylı bir şekilde bahsedeceğiz.

Dünyanın en pahalı oyunu olarak piyasaya çıkan Grid 2, muhteşem bir yarış oyunudur.  Yapımı Codemaster şirketine ait olan oyunun ilki Race Driver Grid olarak çıkmıştı. Grid 2 ise 5 yıllık bekleyişin ardından ortaya çıktı. Moon Edition paketini alarak bu oyunu oynamak mümkündür. Oyunun ilk çıktığı andaki fiyatı 350 bin Tl civarındaydı. Ayrıca sınırlı bir üretime sahipti. Aşağıda Grid 2 sistem gereksinimleri ve Grid 2 oyunuyla ilgili her detayı bulabilirsiniz.

Grid 2 Nasıl Oynanır?

Grid 2 oyununa ilk başladığınızda bir garajınız bulunuyor.  Oyunun garajında da bir bilgisayarınız bulunuyor ve oyuna o bilgisayardan giriş yapabiliyorsunuz. Oyuna acemi olarak başlıyorsunuz ve ilk olarak sponsorunuzu belirliyorsunuz.

İlk sezonu başarılı bir şekilde atlatabilirseniz kazancınız artar ve ürünleriniz artar. Kazancınız arttıkça da yeni arabalar alarak garajınızı geliştirebiliyorsunuz.  Dev ekranlı bir televizyon ekranından menülere giriş yapma imkanı buluyorsunuz. Ana menüde kariyer modu bir birinden zorlu yarışlarla doludur. Yarış yapabileceğiniz şehirler California, Chigago, Paris, Barcelona, Hong Kong, Miami ve Dubai şehirleridir.

Oyun türleri arasında, teke tek yarışlar, çoklu yarışlar, elemeli yarışlar, zamana karşı yarış türleri bulunmaktadır. Bu yarışlara katılarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Drift yarışları da oyuncuları zorlayarak eğlenceli yarışlara konu oluyor.  Menüler içerisinde zorluklarına göre değişen yarışlar var ve zorluk dereceleri 5’ e kadar çıkabiliyor. Bu da gerçekten zorluk seviyesinin üst düzey olduğunu gösteriyor.

Normal moda başlayan yarışmacılar bir sonraki seviyede oldukça zorlanmaktadır. Sonraki seviyeler de ise oyuncuların ciddi vakit kaybederek zorlandıkları görülmüştür. Oyunseverlerin yarışa ara vererek kendilerini dinlendirmeleri çok önemlidir. Çünkü yarışlar çok zorladığından parmak ve bilek ağrısı yapabilmektedir. Oyun içerisinde geri alma şansınız da bulunmakta ancak bu işlem 5 kez ile sınırlandırılmıştır. Yani 5 defa geri alarak kendinizi tekrar deneme şansına sahipsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   iPad Pro'da Özellikler Değişebilir

Eleme yarışları içerisinde rakibinize dokunduğunuz anda diskalifiye oluyorsunuz ve devam edemiyorsunuz. Ancak onlar sizi iterek yarış pistinin dışına attıklarından yarıştan atılmıyorlar. Yani sizi zorlamaya çalışıyorlar. Diğer yarışlar içerisinde de araçlar sizin arabanıza değdiğinde dengeniz şaşıyor. Sizin diğer araçları yoldan çıkarabilmeniz çok ama çok zor.

Süreli yarışlarda ise süre size asla yeterli gelmiyor. Sürekli olarak geri alıp parkura alışmaya çalışıyorsunuz. Virajlara giriş yaparken fren ve gaz olayını çok iyi ayarlamanız gerekiyor. Manevra kabiliyetiniz ile virajları aşabilmeniz mümkün.

Oyun içerisinde 50 üzerinde şekil, renk ve jant özellikleri bulunmaktadır. Yarışlarınız bitince başarınıza göre belli puanlar alırsınız. Bu sayede başarı derecenizi ölçmeniz mümkündür. Araç markalarına bakmak gerekirse de pek çok markanın oyunda bulunduğunu görmek mümkündür. Bu markalar: Mercedes, Ford, Aston Martin, BMW, Hyundai, Mazda, Nissan, Pagani, McLaren, Alfa Romeo. Her aracın özellikleri de farklılık gösterir. Araçların bazıları daha hızlı kalkarken bazıları daha yavaş kalkabiliyor. Oynadıkça araçlar arasındaki farkları daha net bir şekilde görebilirsiniz.

grid-2-sistem-gereksinimleri
Grid 2 Sistem Gereksinimleri

Oyundaki şehirler ve parkurlar muhteşem bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Araç modellerine dikkat ettiyseniz gelen sesler de orijinal araçlarla aynı durumdadır. Müziklere bakacak olursak oldukça etkileyici ve heyecan verici müzikler kullanıldığını görebilirsiniz. Araçların çarpışma ve kaza efektleri gerçekten muhteşem. Araç hasar aldığında aynı şekilde hasar alan yerleri de görebiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Instagramdan Telefonuma Onay Kodu Gelmiyor Sorunu Çözümü

Parkura ve yarış alanlarına gösterilen aynı özen seyirciler için de gösterilmiş. Ancak araçlar seyircilerin üstüne denk geldiğinde seyirciler bundan etkilenmiyor. Bu da gerçekçiliği düşüren bir durumdur. Grid 2 oyunu yüklenirken görüntü bozulmaları oldukça can sıkıcı olabilmektedir.

grid-2
Grid 2

Oyun çoklu bir şekilde oynama olanağı da sunuyor. Bu sayede sevdiklerinizle bir araya gelerek çoklu oyunlar oynayabilmeniz mümkün. Ayrıca oynarken diğer oyuncularla da sohbet edebilirsiniz. Bu sayede eğlenirken hiç sıkılmayacaksınız.

Grid 2 Sistem Gereksinimleri

Grid 2 kurmak için sisteminizin hangi özelliklere sahip olması gerektiğini bilmeniz gerekir. Grid 2 kaç Gb? Sorusuna da yazımızın devamında yanıt bulabilirsiniz.

Minimum Sistem Gereksinimleri Nasıldır?

İşletim Sistemi: Windows Vista, Windows 7, Windows 8 olabilir.

İşlemci: Intel Core 2 Duo @ 2.4 Ghz veya AMD Athlon X2 5400+

Bellek: 2GB RAM

Ekran Kartı: Intel HD Graphics 300

DirectX: Sürüm 11

Depolama Alanı: 15 GB alan kullanılabilir olmalı

Ses Kartı: DirectX uyumlu ses kartı olmalı

 

Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows Vista 64 Bit, Windows 7 64 Bit

İşlemci: Intel Core i7/AMD Bulldozer

Bellek: 4GB RAM

Ekran Kartı: Intel Graphics 5200 minimum 1GB RAM

DirectX: sürüm 11

Depolama: 15GB kullanılabilir alan olmalı

Ses Kartı: DirectX uyumlu ses kartı olmalı

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz