Ana Sayfa Bilim ve Teknoloji Google’dan 300 milyon dolarlık ceza ile ilgili açıklama geldi!

Google’dan 300 milyon dolarlık ceza ile ilgili açıklama geldi!

0

Geçtiğimiz gün yapmış olduğumuz haberde Rekabet Kurulu’nun Google’a kestiği 300 milyon dolarlık ceza hakkında bilgi vermiştik. Bu sefer de Google’ın ceza ile ilgili yaptığı açıklamayı karşınıza getireceğiz. Eğer dilerseniz öncelikle Rekabet Kurulu’nun ceza açıklamasına bir göz atalım:

“Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti., Google International LLC, Google LLC, Google Ireland Limited ve Alphabet Inc.’ten oluşan ekonomik bütünlüğün (Google) genel arama hizmetleri pazarındaki hâkim durumunu kötüye kullanarak kendi yerel arama ve konaklama fiyatı karşılaştırma hizmetlerini rakiplerini dışlayacak şekilde öne çıkardığı iddiasına yönelik olarak yürütülen soruşturma tamamlandı.

08.04.2021 tarihinde Rekabet Kurulunca dosyanın müzakeresi sonucunda Google’ın 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 6. maddesini ihlal ettiğine, dolayısıyla adı geçen ekonomik bütünlüğe idari para cezası verilmesine karar verildi,”

İşte Google’ın cevap niteliğindeki açıklaması

“İlgili sonuçların sunulması, daha fazla seçenek ve rekabet yaratırken, bir yandan da Web’deki sitelere ve işletmelere her gün milyarlarca ücretsiz ziyaretin gerçekleşmesini mümkün kılıyor. Kararı inceleyip her zamanki yapıcı yaklaşımımızı sürdürerek Rekabet Kurumu ile çalışmaya devam edeceğiz.”

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz