Ana Sayfa Bilim ve Teknoloji İnceleme ve Tavsiye Geforce Now Nedir? Nasıl Kullanılır?

Geforce Now Nedir? Nasıl Kullanılır?

0

Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi olarak yeni bir teknoloji harikası ile karşınızdayız. Yıllardır süre gelen oyun merakı ve oyun sevgimiz bizi sürekli yeni oyunları oynamak için yeni bilgisayarlar, yeni konsollar ve sistemler almaya itmiştir. Her sene çıkan yeni teknolojiler ve yeni gelişmeler, çıkan oyunları daha yeni sistemler, daha hızlı ve güçlü parçalar ile donatılmış istemeye zorladı.

geforce now

E hal böyle olunca her sene çıkan aksiyon, spor, strateji derken bir çok kategoriden binlerce oyun daha yeni teknolojiler ile daha güçlü bilgisayar istemeye başladı.

Her oyuncu rahat bir şekilde sistemini güncelleyemediğinden ya yeni oyunları oynayamıyordu, ya da oynasa bile harika grafikler ile gelmiş, grafikleriyle öne çıkmış yeni bir oyunu grafik ayarlarını kısarak oynuyor hatta oynamaya çalışıyordu desek daha doğru olur.

İlginizi Çekebilir: CS GO Sistem Gereksinimleri – 2020

Ancak dediğim gibi her geçen gün yeni bir teknoloji ile karşılaşıyoruz. Gelişen dünya ile birlikte her geçen gün yeni bir teknoloji hayatımıza girmiş oluyor. Teknoloji ve Oyun dalında bugünkü konuğumuz ise ”Bulut Üzerinden Oyun” sistemi olacak.

Cloud yani bulut sistemli online tabanlı oyun sistemi nedir. Daha doğrusu bulut üzerinden nasıl oyun oynanır. Buradaki buluttan kastımız cloud hizmetleri yani google drive, Icloud, Mega gibi bir çok cloud sistemini aklınıza getirebilirsiniz. Bugün ise bizlere bulut üzerinde oyun oynatan yeni teknolojimiz Geforce Now’ı tanıtacağım.

Geforce Now Nedir?

Geforce Now, yukarıda bahsettiğim gibi bulut tabanlı bir oyun sistemidir. 2018’in sonlarına doğru Google üzerine çalıştıkları yeni bir sistemden bahsetmişti. Bu bahsettiğim sistemin adı Google Stadia.

Google Stadia sizlere AAA kalite bir oyunu oynamak için sadece iyi bir internet bağlantınız olmasının yeterli olduğunu anlatan ve bizlere sunacak olan bir hizmet olarak sunuldu. Bu duyurular ve oyun dünyasının artık iyi bilgisayarlardan öte sadece iyi internet bağlantısıyla yeni oyunlara ev sahipliği yapıp, oynatabileceğini duyan rakip firmalar ve oyun sektöründe aktif olarak hizmet veren firmalar, bu yeniliğin gerisinde kalamazdı.

Ekran kartı diyince aklımıza ilk gelen firma olan Nvidia ise bu noktada elini Google’dan bir hayli hızlı tutmuş olacak ki Google henüz Stadia üzerinde çalışmalarını sürdürürken 2020 yılının başlarında yani yaklaşık 3 4 ay önce ”Nvidia Geforce Now” teknolojisini hayatımıza soktu.

Geforce Now istediğiniz her oyunu isterseniz elinizde sadece 1GB RAM 1GB Ekran kartı olan bir bilgisayarınız olsa bile, gerekli internet bağlantı şartlarını yerine getirdiğiniz takdirde rahat rahat oynamanıza yarıyor. Geforce Now için aylık 5 Euro ödediğiniz takdirde Steam hesabınızda bulunan her oyunu 10 senelik bilgisayarınızda bile rahat rahat oynayabilirsiniz.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz