Ana Sayfa Pratik Bilgiler Flash Radyo Player Yapımı

Flash Radyo Player Yapımı

0
Flash Radyo Player Yapımı

Merhaba Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ailesi, bugün sizlere Flash Radyo Player yapımı konusunda detaylı bilgiler aktaracağız. Sitenizde kendinize ait bir radyo yayını oluşturmak istiyorsanız anlattığımız işlemleri yapabilirsiniz. Yazımız içerisinde daha faydalı olabilmemiz açısından videolu anlatımlar da bulunmaktadır.

Birçok site kullanıcısı Flash Radyo Player yaparak sitesinde radyo yayını ve müzik listesi oluşturmak istemektedir. Bu müzik yayınlarını ve radyo yayınlarını uygulamalar ve siteler üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Bunun için daha önceleri Aquamp Player kullanılıyordu ama internetsiz çalışmadığından sorun oluşturabiliyordu. Ancak Inframe flash Player sayesinde sitenizde sorunsuz bir şekilde radyo yayını yapabilirsiniz.

Joomla kullanıcısı olmayanlar da bu uygulamadan rahatlıkla faydalanabilmektedir. Bu uygulamayı indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

İndirilen dosya içerisinde bulunan “radyo_kodu.htm” isimli dosyayı açarak http://www.mehmetyazici.org/ isimli üç ayrı siteyi kendi bağlantınızı yazarak değiştirin. Sonrasında http://www.ozelfm.net:8014 göreceğiniz yere kendi radyo adresini yazarak kaydedin.

İlginizi Çekebilir: WAMP Server MySQL Kullanımı ve Kurulumu

 

Tüm düzenleme işlemleri yapıldıktan sonra iki dosya ve klasörünü index.php neredeyse oraya ftp ile gönderebilirsiniz.

Son olarak yapmanız gereken işlem ise “.htaccess” isimli dosyayı açarak üt satırına aşağıdaki kodu düzenleyerek eklemenizdir.

RewriteRule ^/?$ http://www.mehmetyazici.org/radyo.htm [R=301,L]

Bu işlemlerden sonra sitenizi ziyaret edenler radyonuzu dinleyebilecektir.

En kolay Flash Player Yapımı

Sitenize radyo koyabilmek için ücretsiz ve kolay bir yol daha bulunmaktadır. http://reklamsizradyo.org/tr/playerolustur/ adresinde bulunan bilgileri kullanarak sitenize uygun renk ve biçimde bir radyo tasarlayabilirsiniz. Player’da reklam bulunmaması ve mobil destekli olması da çok büyük kolaylık sağlamaktadır.

RadyoPlayer.Net

Bu sitede online olarak radyo player yapmanızı sağlamaktadır. Sitenizde rengarenk, istediğiniz gibi bir tasarımla radyo tasarlamak için https://radyoplayer.net/ adresini kullanabilirsiniz. Adreste bulunan genişlik, yükseklik, ana adres, port, ad, başlangıç sesi gibi alanları doldurarak kendinize ait bir radyo player elde edebilirsiniz.

Radyoplayer

Radyoplayer html5 desteklidir ve Chrome, Firefox, Explorer üzerinden rahatlıkla çalışmaktadır. Ayrıca mobil, tablet ve bilgisayar üzerinden de çalışıyor olması çok daha güzel bir durumdur. Bu basit arayüzle radyo playerinizi istediğiniz gibi oluşturabilirsiniz. Radyonuzun ana ip ve portu ile yayın playerlerinizi hemen oluşturabilirsiniz. Radyo oluşturma sırasında ip ve port karıştırılmamalıdır.  Bu radyo ayrıca mp3 formatını desteklemektedir. Radyo port içerisinde dj portu kullanılmamalıdır.

Asp, php, html, flash web sitelerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir radyo player arayışındaysanız sizin için radyoplayer.net çok uygun olacaktır.

Radyohizmeti.Com

Sitenize online olarak hızlı bir şekilde radyo eklemek istiyorsanız https://www.radyohizmeti.com/radyoplayer.php adresini kullanabilirsiniz. Bu adresten de diğerlerinde olduğu gibi istediğiniz tasarımları üreterek kullanabilme imkanınız olacaktır. Birçok kullanıcı radyohizmeti.com sitesini kullanarak kendilerine özgü tasarımlar yapmaktadır. Sizler de hemen faydalanmak için linke tıklayabilirsiniz.

Radyohizmeti

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz