Ana Sayfa Kültür & Sanat Facebook Shops Uygulaması Duyuruldu

Facebook Shops Uygulaması Duyuruldu

0
facebook-shops

Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi Olarak bugün sizler için Facebook’un yeni alışveriş uygulaması olan Shops ile ilgili bilgiler derledik.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya kanallarından biri olan Facebook, yepyeni bir güncelleme ile kullanıcılarının karşısına çıkacak. Son yıllarda rakip platformlara gelen güncellemelere karşın, dev platform da boş durmayarak sürekli olarak yeniliklerle yanıt veriyor.

Facebook Shops Nedir?

Facebook'un yeni entegre edeceği alışveriş uygulamasıdır.

Facebook Shops Türkiye'de Ne Zaman Kullanılacak?

Türkiye'deki kullanımı ile ilgili net bir tarih henüz yok.

Diğer bir dev firma olan Amazon’a karşı bir adım atması beklenen platform, son uygulaması Facebook Shops hakkında önemli bilgiler verdi. Tanıtımı yapılan uygulama, Facebook’un alışveriş ayağı olacak. Aynı zamanda uygulama, sadece Facebook üzerinden kullanıma da açılmayacak. Bununla beraber ilk aşamada, Instagram platformuna da uygulamanın entegre edilmesi bekleniyor. Tüm bunların ardından da, firmaya bağlı diğer platformların da bu uygulamadan faydalanması bekleniyor.

Başta WhatsApp olmak üzere Facebook Messenger ve Instagram Direct de, Facebook Shops’tan etkilenen kanallar olacak. Facebook, yaratacağı bu uygulama ile beraber sahibi olduğu her platform üzerinden bu uygulamanın kullanımını mümkün kılacak.

Facebook Shops Alışveriş Sitelerine Rakip Olacak

facebook-shops

Facebook’un yeni uygulaması Shops ile beraber, alışveriş platformlarına rakip olacağı söylentileri de arttı. Özellikle dünyanın en bilinen online alışveriş platformu Amazon karşısında, yeni uygulamanın nasıl özellikler barındıracağı merak ediliyor.

Facebook kullanıcıları, yeni uygulama ile birlikte hesapları üzerinden ürün satış ve alış işlemi yapabilecek. Bu yolla beraber herhangi bir ekstra üyelik, bilgi ve detay gerekmeyecek.

İlginizi Çekebilir: En İyi Instagram Hikaye Oluşturma Uygulamaları 2020

 

Uygulama içi satın alma işlemlerinin, ilk olarak sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde başlayacağı da konuşuluyor. Facebook üzerinde entegre edilecek uygulamanın ikinci aşaması ile beraber, platformlar da genişleyecek. WhatsApp, Messenger ve Instagram DM üzerinden, sohbet içerisinde alışveriş yapabilme imkanı doğacak.

Online alışveriş platformlarına rakip olmasının yanı sıra kendi içerisinde de önemli bir büyüme gerçekleştirecek olan Facebook’un bu uygulamasının Türkiye’de ne zaman kullanıma gireceği hakkında ise bir bilgi bulunmuyor.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz