Ana Sayfa Tasarım & Yazılım En İyi WordPress Görsel Optimizasyon Eklentileri

En İyi WordPress Görsel Optimizasyon Eklentileri

0

Merhaba tekno bilim adamı takipçiler. Bugün sizlere WordPress görsel optimizasyon eklentilerinin hangileri olduğunu açıklayacağız.

Web sitesi yükleme hızı gittikçe çok önemli bir Arama Motoru Optimizasyonu faktörü haline geldi. Aslında, hızlı yükleme sitelerinin daha iyi sıralandığını kanıtlayan birkaç vaka çalışması yapılmıştır. Görseller, web tasarımında hayati bir rol oynar ve web içeriğine önemli bir estetik değer katar. Resimlerin ayrıca sayfa yükleme hızını yavaşlattığı ve bu nedenle olabildiğince hafif olması gerektiği bilinmektedir.

CSS numaralarıyla birlikte dilimlenmiş görüntülerin kullanılması, sayfa yükleme hızını düşürmenin popüler bir yoludur. Bu, özellikle tek renkli bir arka plan görüntüsü veya görüntüsü eklerken kullanışlıdır. WordPress’te görüntüleri optimize etmenize ve sayfa yükleme hızını artırmanıza yardımcı olabilecek bir dizi eklenti vardır. En iyi WordPress görsel optimizasyon eklentisi olarak derecelendirilen en iyi eklentileri sizler için seçtik.

WP Smush.it

Bu eklenti ücretsizdir ve WordPress deneyimi az olanlar için bile kullanımı çok kolaydır. Bu, kaliteyi değiştirmeden görüntüleri sıkıştırmak için harika bir iş çıkaran ücretsiz bir WordPress görsel optimizasyon eklentisidir. WP Smush.it eklentisini kurduğunuzda, mevcut tüm görüntüleri ve yüklenen yeni görüntüleri otomatik olarak sıkıştırır.

WordPress görsel optimizasyon eklentileri

EWWW Image Optimizer

EWWW Image Optimizer, çok faydalı bulacağınız başka bir harika WordPress resim optimizasyon eklentisidir. Bu eklenti, WordPress sitenizdeki resimleri yüklerken otomatik olarak optimize eder. Bu eklenti ayrıca önceden yüklediğiniz resimleri optimize etme özelliğine sahiptir ve ayrıca küçük boyutlu farklı dosya formatlarını dönüştürmeye yardımcı olur. Bu eklentiyi kullanırken dikkatli olmalısınız, böylece sıkıştırırken görüntülerin kalitesini kaybetmezsiniz.

Zara 4 Image Compression

Zara 4 Image Compression, size görüntü sıkıştırma için bir alternatif sunan harika bir WordPress görüntü optimizasyon eklentisidir. Bu eklenti, görüntüleri yüklediğiniz anda sıkıştırarak optimize etmenizi sağlar. Bu, görüntüleri yeniden boyutlandırmanıza ve büyük görüntülerin çektiği büyük miktarda belleği sıkıştırmanıza ve kaydetmenize olanak tanır.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz