Ana Sayfa Kültür & Sanat Elon Musk’tan girişimcilere 5 tavsiye

Elon Musk’tan girişimcilere 5 tavsiye

0

Teknoloji Rehberi – Teknoloji Haberleri ailesi olarak bu yazıda sizlere Elon Musk’ın muazzam derecede tavsiye niteliği taşıyan sözlerini detaylıca açıklayacağız.

1- “Mükemmel şirketler mükemmel ürünler üzerine kurulur.”

Dünya çapında bilinen ve ürünleri kullanılan bir şirket olmak istiyorsanız, ürünleriniz de hedefleriniz kadar mükemmel olmalıdır. Güzel işler çıkarmak için çabalayın.

2- “Paypal’dan yola çıkarak şöyle düşündüm: ‘İnsan geleceğini en çok etkileyen başka hangi problemlere çözüm getirebilirim’ ve olaya asla ‘Nasıl daha iyi para kazanabilirim’ perspektifinden bakmadım.”

Bir girişime adım atarken hedefiniz asla para olmasın. Yeter ki insanların satın alabileceği ve insanların problemlerini çözecek girişimlere adım atarsanız, para kendiliğinden gelecektir. Sadece insanlara yardım etmeye odaklanın.

3- “Bence geri bildirim döngüsünün olması çok önemli. Böylece neyi başardığınızı ve bunu nasıl daha iyi yapabileceğinizi öğrenebileceksiniz.”

Alacağınız geri bildirimlerde sizi eleştiren insanlardan kaçmayın. O insanlar yaptığı geri bildirimlerle sizin ürününüzü ve şirketinizi geliştirmeye yardımcı olacak. O yüzden geri bildirimlere önem verin ve bu döngüyü sürdürmeye çalışın.

4- “Kararlılık çok önemli. Vazgeçmeye zorlanmadığınız sürece vazgeçmemelisiniz.”

Hepimiz bir şeylere başlarken kararlı bir biçimde başlıyoruz. Eğer bir işe başlarken oluşan kararlılığınızı sürdürmeye çalışmazsak, O işten kopmaya, hevesimizi kaybetmeye ve başarısız olmaya doğru yol alırız.

İlginizi Çekebilir: Eldiven Ve Maske Kullanımında Yeni Detaylar

5- “Bir şeyler yapmak için yeterince azimli olmalısınız. Yoksa sadece kendinizi yıpratırsınız.”

Azim bu hayatta sahip olabileceğiniz, başarıya en çok ulaşmanızı sağlayabilecek duygudur. Bir işe olan azminizi sakın ama sakın kaybetmeyin. Çünkü azim olmadan başarının kapısını aralayamazsınız.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz