Ana Sayfa Kültür & Sanat Elon Musk parasının yarısını hayır işlerine ayıracak

Elon Musk parasının yarısını hayır işlerine ayıracak

0
elon musk

Tesla ve SpaceX şirketlerinin kurucusu ve neredeyse tüm dünyanın tanıdığı Elon Musk, kurmuş olduğu Musk Vakfı ile hayır işleri yapan kuruluşlara 25 milyon dolardan fazla bağış yapmıştı. Servetinin çoğu Tesla’ya ait olan Musk, hayır işleri için her yıl 100 milyon dolar bağış yapmayı düşünüyor. Teknoloji Rehberi – Teknoloji Haberleri ailesi olarak bu yazıda sizlere Elon Musk’ın servetinin en az yarısını hayır kurumlarına bağışlaması hakkında bilgi vereceğiz.

Elon Musk büyük miktarda bağış yapacak

elon musk

Elon Musk, servetinin çoğunu Tesla ve SpaceX’te bulunan hisselerinden sağlıyor. Kredi borçları için de teminat olarak bu hisseleri gösteriyor. Hisseler ne kadar artarsa, Musk’ın serveti de doğru orantılı olarak artıyor. Elon Musk 2012 yılında servetinin yarısını hayır kurumlarına vereceğini kanıtlayan Giving Pledge’i imzaladı.

Ayrıca Elon Musk, Ad Astra okuluna ve eğitim odaklı çalışan sivil toplum kuruluşlarına 17 milyon değerinde 350 kadar bağış yaptı. Attığı imza ve yaptığı açıklamalara göre Musk’ın, 68 milyar dolar değerinde olan servetinin yarısını bağışlamak için, 40 yıl süresince günde 2.3 milyon dolar bağış yapması gerekiyor.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz