Ana Sayfa Pratik Bilgiler İnternetten Para Kazanma Blog açarak nasıl para kazanılır ?

Blog açarak nasıl para kazanılır ?

0

İnternetten para kazanmak artık çok zor değil. Gelişen web dünyasında sadece bir blog açıp geliştirerek bile para kazanabilirsiniz. Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi olarak sizlere açtığınız blogdan nasıl para kazanabilirsiniz onu anlatacağız.

Açtığım blogdan para kazanmam mümkün mü ?

Evet mümkün, yazımızı okuyarak nasıl kazanacağınızı öğrenebilirsiniz.

Reklam firmaları güvenilir mi ?

Evet, yazıda bahsettiğim reklam firmaları yıllar boyunca sektörde olan ve kendilerini kanıtlamış firmalardır.

Tanıtım yazısı için müşteri bulmanın tek yolu forumlar mı ?

Hayır değil, freelancer sitelerden de müşteri bulabilirsiniz.

Reklam Firmaları

Açtığınız blogdan para kazanmak için yapmanız gereken ilk şey, bir reklam firmasına başvurmak olacaktır. Reklam firmaları, onlara başvuran reklamverenlerden aldığı reklamları yayıncılar aracılığıyla insanlara aktarır. Sitenize ekleyeceğiniz reklam kodları ile reklamverenlerin reklamlarını yayınlar ve para kazanırsınız. En güvenilir ve başvurmanızı tavsiye ettiğim firma Google Adsense’dir. Google altyapısında bulunan bu firma en iyi reklam firmasıdır diyebiliriz. Eğer Google Adsense’den onay alamadıysanız buraya tıklayarak alternatif reklam firmalarını inceleyebilirsiniz.

Tanıtım Yazıları

Blogunuzda tanıtım yazısı yayınlayarak reklam firmalarının aracı olmasına gerek kalmadan para kazanabilirsiniz. Tanıtım yazıları, bir firmanın veya websitenin reklamını yapmak için yayınlanan makalelerdir. Wmaraci ve R10 gibi webmaster forumlarında konu açarak blogunuza tanıtım yazısı yayınlayacak müşteriler bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir : Makale Yazarak Para Kazanmak

Satış Ortaklığı

Satış ortaklığı bir blog için en zor ama en kazançlı para kazanma yoludur. Blogunuza giren kullanıcıyı bir ürünü satın almak üzerine ikna edebilirseniz o ürünün satışından belli bir miktar pay alırsınız. Burada ki kilit nokta kullanıcıları ikna edebilmektir. Blogunuz kitlesine ve içeriğine uygun bir ürünü, kullanıcılarınıza daha basit bir şekilde sattırabilirsiniz. Buraya tıklayarak satış ortaklığı üzerine çalışan reklam firmalarına başvurabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz