Bilmeniz Gereken Görseller İçin Temel SEO İpuçları

0
temel seo ipuçları
temel seo

Sitenizde kullanabileceğiniz bazı SEO ipuçları bildiğinize eminiz. Daha önce, web optimizasyonu (ipuçları ve en iyi uygulamalar) için kesin bir yazı hazırladık. Resimleriniz için SEO’yu optimize etmek istiyorsanız, Jake’in web için JPEG optimizasyonu için kesin kılavuzu ve elbette sitenizin performansını ve hızını kontrol etmenize yardımcı olacak birçok araç var. Ancak, siteniz için SEO dostu bir görsel portföyünün nasıl oluşturulacağını görmek istiyorsanız, görsellerinizi daha SEO dostu hale getirmek için kullanabileceğiniz hızlı ipucunu burada bulabilirsiniz.

Temel SEO İpuçları

  1. Resim site haritaları

Sık kullanılmayan bir taktik, sitenizdeki tüm resimleri güzel ve düzgün bir XML biçiminde listelemek için bir resim site haritası oluşturmaktır. Bunun arkasındaki ana neden, özellikle betikler aracılığıyla erişilen görüntüler için görüntü keşfidir. Uygulama basittir ve gelecekteki arama motoru algoritması güncellemeleri bu numarayı giderek daha fazla hesaba katacaktır. Mevcut site haritanıza bir resim site haritası ekleyebilirsiniz. İşte size yardımcı olacak üçüncü taraf araçlarla ilgili ayrıntılar sağlayan bir Google makalesi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   WordPress RankMath SEO Ayarları Nasıl Yapılır? 2021

SEO

  1. Zengin Snippet’ler

Fotoğraf içeren Zengin Snippet’ler harikadır. Çevrimiçi bir işletmeniz varsa, sizi en iyi temsil eden resmi bulun. İşte bunun nasıl uygulanacağına dair harika bir Google makalesi (denemek için bir araç bile listeliyor). Bunu yapmak, ana görselin daha iyi sıralanmasına yardımcı olurken hemen çıkma oranlarınızı düşürür ve tıklama oranlarınızı artırır.

  1. Resimlere bağlantı verme

Bu, tam olarak normal sayfa içi veya sayfa dışı SEO geri bağlantısı gibi çalışır. Açıklayıcı ve uzun kuyruklu anahtar kelimelerle kendi site resimlerinize içeriden bağlantı vermeyi deneyin. Başka yüksek PR sitelerinin belirli bir görsele bağlanmasını sağlayabilirseniz, bu harika! Bağlantı metnini çok fazla anahtar kelimeyle spam yapmayın. 4 kelimelik bir bağlantı metni yeterince uzun. Görsellerinizi yerel SERP’ler için optimize etmek istiyorsanız, bağlantı metninde şehrin veya istediğiniz alanın adını içeren uzun kuyruklu anahtar kelimeler kullanın.

  1. EXIF ​​verileri

EXIF bilgileri, genellikle fotoğraf çektiğiniz cihazlar tarafından oluşturulan önceden derlenmiş verilerdir. Bilgiler fotoğrafa gömülüdür. Ancak bunu dinleyin, istediğiniz anahtar kelimeleri, sitenizin adını ve diğer bilgileri içerecek şekilde değiştirebilir misiniz? Buna giren ayrıntı miktarı şaşırtıcı. Tarih, saat, yükseklik, yazar, cihaz türü ve değiştirilebilir görüntü dosyası biçiminde (örn. EXIF) görüntü verileri olarak sınıflandırılan diğer 20 şeyle uğraşabilirsiniz.

  1. Altyazılar

Sitenizde yer alan her bir görsel için altyazı olması, hemen çıkma oranlarınız için harikalar yaratabilir ve bu da sıralamanızı artırabilir. Bu teknik en iyi uygulama olarak listelenmemiş olsa da, altyazıların fotoğraflara “yardımcı olduğu” açıktır. Ancak, altyazılarınız eğlenceli olmalıdır. Mizah kan basıncını düşürür ve SEO için iyidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz