Artık OneDrive Android uygulamasından dosyaları yayınlayabilirsiniz

0

Chromecast, medyayı büyük bir ekrana aktarmak için uygun bir araçtır, ancak Microsoft’un Android OneDrive uygulamasında çalışmıyor … en azından, henüz değil. Uygulamaya yönelik yeni bir güncelleme, medyayı doğrudan OneDrive klasörlerinizden yayınlamanıza izin veren bazı Chromecast uyumluluk araçlarını getiriyor.

Microsoft’un Android OneDrive Uygulamasına Neler Geliyor?

Yeni Chromecast özelliğinin OneDrive’ın ana şubesine geldiğini fark etti. Seçeneğin gösterilmesi için biraz kaldırıp yeniden yüklemek gerekiyordu, ancak sonunda kendini tanıttı.

Güncelleme telefonunuza düştüğünde, ya dosya listesinden ya da belirli bir tanesini izlemenin ortasında medyayı yayınlayabileceksiniz. Ancak, OneDrive şu anda uygulama içinde kendi başına oynatamayacağı veya açamayacağı herhangi bir dosyayı yayınlayamaz.

Bir Chromecast’e sahip olan kişilerin medya depolamak için birincil araç olarak Google Drive kullandıklarını varsaymak, Microsoft tarafından ilginç bir harekettir. Bu şekilde, dosyaları ve medyayı Google’ın ekosisteminin rahatlığı içinde yayınlayabilirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Spotify abonelik fiyatlarına zam kapıda!

Bununla birlikte, güncelleme, Microsoft’un sunduklarını tercih edenler veya kendi nedenleriyle Google Drive yerine OneDrive’ı kullananlar için yine de memnuniyetle karşılanmaktadır. Sadece bu da değil, bu güncelleme Microsoft’un OneDrive’ı bulut depolama pazarında büyük bir rakip haline getirme konusundaki son çalışmalarıyla birlikte gidiyor.

OneDrive
OneDrive

Örneğin, Microsoft kısa süre önce OneDrive’ın 64 bit sürümü üzerinde çalıştığını doğruladı. Bu, bu güncellemeyle Chromecast uyumluluğu ile birleştirildiğinde, insanların 64 bitlik bir sistemin tam gücü ve hızıyla dosyaları yüklemelerine ve bir Chromecast’in olduğu her yerde yayınlamalarına olanak tanıyacak.

Bu nedenle, Microsoft’un Android kullanıcılarına Google Drive’dan bekleyecekleri aynı araçları ve özellikleri vermek istemesi mümkündür. Bu şekilde, daha fazla Android sahibi Microsoft’un ürününü denemeye ve kullanmaya daha istekli olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz