Ana Sayfa Bilim ve Teknoloji Mobil Apple Üretim Merkezini Değiştiriyor!

Apple Üretim Merkezini Değiştiriyor!

0
corona-virus-apple-yeni-uretim-yeri

Merhaba değerli Teknobilimadamı takipçileri, Teknoloji Haberleri – Teknoloji Rehberi ekibi olarak Apple üretim merkezini değiştiriyor konusunu ele aldık.

Dünyanın dört bir yanında bir çok etkinliğin iptal olmasına neden olan Corona virüsü yüzünden teknoloji kolu da nasibini aldı.

Teknoloji dünyasında bir çok fuarın iptaline ve Espor müsabakalarının da iptaline neden olan Corona’nın son darbesi Apple’a oldu. Apple Corona’dan nasibini aldı desek yanlış olmaz.

Tayvan’ın yerel gazetesi olan Taiwan News’ta yer alan habere bakılırsa teknoloji devi Apple, üretim yaptığı ve yatırımda bulunduğu kaynaklarını ve merkezlerini coğrafi olarak çeşitlendirmeyi, arttırmayı düşünüyor.

Bunun güncel gündeme baktığımız ve yorumladığımız zaman en büyük sebebi ise dünyada bir çok etkinliğin iptal olmasına neden olan ve aynı yandan Apple’ın üretimini oldukça ciddi bir şekilde etkileyen Corona virüsünün yani bilimdeki hastalık olarak kodlanmış adıyla COVID-19 yayılması.

Ayrıca dünya devi şirket, Tayvan’daki üretim payını da kademeli olarak artırmayı planlıyor. Bu yapılacak yatırımla Çin pazarından değil de sadece Çin’deki üretim merkezini Tayvan’a taşıyan şirket. Yaptığı bu değişiklikten sonra Corona yüzünden Çin’de gerçekleşen pazar düşüşlerinden dolayı Tayvan’da bu açığı kapatmak istiyor.

apple-uretim-merkezini-degistiriyor

Apple Üretim Merkezini Değiştiriyor!

Çin Wuhan’da ortaya çıkan Corona virüsü, ekonomiye olan etkilerini göstermeye devam ediyor. Corona Virüs’ü yüzünden iptal olan etkinliklere her geçen gün biri ekleniyor. Ve bu gidişle duracak gibi görünmüyor.

Teknolojiden tut en akla gelmeyecek sektörler Çin pazarı yüzünden etkinlemeye devam ediyor. Teknoloji kısmında ise diğer sektörlere göre Corona virüsünün salgınından en çok etkilenen şirketlerden bir tanesi olan Apple, üretiminin bir kısmını Çin’den Tayvan’a geçiriyor.

İlginizi Çekebilir : Corona Virüsü Samsung Satışlarını Baltalıyor

Bu geçişin firmaya ilk etapta zarar vermeyeceği düşünülürken uzun vadede bu değişiklik ve Corona Virüsünün teknolojiyi daha ne kadar etkileyeceği merak konusu.