Android İçin En İyi Fotoğraf Düzenleme Programı

0
32
Fotoğraf Düzenleyici

Merhaba teknobilimadamı ailesi bugün sizlere fotoğraflarımızı düzenlerken kullanıcağımız android için en iyi fotoğraf düzenleme programı ele alacağım.

Mobil fotğrafçılık sektörü son yıllarda oldukça popüler bir meslek haline geldi. Hal böyle olunca mobil fotoğrafçılığa ilgi artmakta. Herkesin elinden düşürmediği akıllı telefonlarr da bulunan fotoğraf düzenleme programlarıyla nasıl harikalar yaratabiliriz gelin bunlara göz atalım. Ayrıcı Fotoğraf çekerken kullanacağınız teknikler yazımızı da buradan ulaşabilirsiniz.

En iyi fotoğraf düzenleme programı

Fotoğraf düzenleme söz konusu olduğunda Adobe Photoshop, en popüler seçeneklerden biridir. Yıllardır ortalıkta var olan Adobe programları ve basitçe çekilmiş görüntüleri sanat eserlerine dönüştürmenize imkan sağlıyor. Tek dezavantajı Photoshop’un ücretli olmasıdır.

Profesyonel bir fotoğrafçıysanız, Photoshop için para harcayabilirsiniz. Eğer değilseniz sizlere en iyi 10 fotoğraf düzenleme programı hangileri bunlara bakalım.

En İyi 10 Fotoğraf Düzenleme Programı

1- Adobe Photoshop Lightroom

Adobe Lightroom , Adobe fotoğraf düzenleme programı üçlemesinin son parçasıdır. Adobe Lightroom bir kez daha ücretsiz olarak telefonunuza ışık ve renk odaklı fotoğraf düzenlemeyi getiriyor. Lightroom, kullanımı kolay bir dizi hızlı fotoğraf düzenleme aracının yanı sıra gelişmiş kontroller için ince ayar yapabileceğiniz daha profesyonel tarzda bir kamera ile birlikte gelir.

2- PicsArt

PicsArt , bir milyardan fazla indirmeye sahip bir fotoğraf düzenleme juggernaut’udur. Reklam destekli ücretsiz uygulama, hepsi bir arada bir fotoğraf ve video düzenleyicidir. Filtrelerden çıkartma ve kolaj oluşturmaya, fotoğraf düzenleme araçlarına ve efektlere, tüm video düzenleme özelliklerine kadar. PicsArt, hareket halindeyken dijital medya yapmak için gerçekten yaratıcı kişinin tek durak noktasıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Wordpress Site Hızlandırma 2020

3-Snapseed

Snapseed , kulağa öyle gelmese de , Google’ın hareket halindeyken profesyonel fotoğraf düzenleme için cevabı budur. Bu ücretsiz fotoğraf düzenleme programı Android cihazınızda fotoğrafları içeriğine göre ince ayar yapmak için kullanabileceğiniz 29 araç ve filtre ile birlikte gelir. Daha da ileri giderek, tüm stiller ve filtre fırçaları ince gren kontrolü için ince ayar yapabilirsiniz.

4- VSCO

VSCO , fotoğrafları içe aktarmak ve düzenlemek için ön ayarları kullanabileceğiniz ücretsiz bir fotoğraf ve video düzenleme uygulamasıdır. Videoları da aynı yüksek kaliteli VSCO fotoğraf ön ayarları ile dönüştürebilirsiniz. Uygulamanın ücretsiz sürümü 10 ön ayar ile sınırlıdır, 7 günlük ücretsiz deneme ile gelen premium üyelik, aralarından seçim yapabileceğiniz 200’den fazla seçeneğe sahiptir.

5- Pixlr

Pixlr , başlamak için bir hesaba bile ihtiyacınız olmayan isteğe bağlı premium aboneliklere sahip olabilirsiniz. Reklam destekli ücretsiz bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Filtrelerden araçlara ve stillere, renk ayarlamalarına, metinlere, efektlere ve tonlarca kaplamadan çeşitli sosyal medya entegrasyonlarına kadar her şey, fotoğrafları hemen paylaşabilmeniz için Pixlr’da mevcuttur.

6- Fotor

Fotor , hizmetin kendi uygulamasıyla işlevselliğini Android’e getiren ücretsiz, reklam destekli çevrimiçi bir video düzenleme programıdır. Fotor, kullanımının çok kolay olması nedeniyle Photoshop Lite olarak adlandırılmıştır. Uygulamanın efektlerden filtrelere, çıkartmalardan kenarlıklara, kolajlara ve daha fazlasına kadar inanılmaz sayıda özelliğine göz atın.

7- Photo Effects Pro

Photo Effects Pro yanlış bir isimdir: Bu, deneyimli kullanıcılar değil, basitlik düşünülerek tasarlanmış bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Photo Effects Pro, sadece birkaç dokunuşla uygulanabilen süper çerçeveler, maskeler, filtreler, çıkartmalar, kartlar, harmanlama ve kolajlar gibi çeşitli kolay uygulama ve özelliklere sahiptir. Dahası, uygulama tamamen ücretsizdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   SEO Uzmanlarının Kullandığı SEO Araçları Nelerdir?

8- Photo Lab

Photo Lab, fotoğraflarınıza benzersiz bir dokunuş katar. Gerçekçi fotomontajlar, şık fotoğraf filtreleri, güzel çerçeveler, yaratıcı sanatsal efektler, çoklu fotoğraflar için kolajlar ve çok daha fazlası gibi 900’den fazla farklı efekt koleksiyonuna sahiptir. Basit ve sezgisel bir arayüzle, fotoğraf düzenleme uygulaması oldukça kolay yönetilebilir. 

9- Prisma Fotoğraf Düzenleyici

Android için en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları listemizdeki son giriş Prisma’dır. 120 milyondan fazla indirmeyle, Android için bu fotoğraf editörü uygulaması, fotoğrafınızı bir tabloya dönüştürmek isteyip istemediğinizi seçebileceğiniz en iyi uygulamalardan biridir.

Uygulama, fotoğraflarınızda yaratıcılığınızı ortaya çıkarmak için aralarından seçim yapabileceğiniz 300’den fazla sanat stilini bir araya getiriyor. Ayrıca, Prima fotoğraf düzenleme uygulaması her gün yeni bir sanat filtresi sunar.

10- Photo Editor Pro

Photo Editor Pro, kullanıcıların fotoğraflarını güzelleştirmek için kullanabilecekleri başka bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Temel düzenleme araçlarından başka, Android uygulaması, resimlere farklı türde aksaklıklar eklemek, ilginç eskiz filtreleri, çıkartmalar, dövmeler ve çok daha fazlası gibi çeşitli trend araçları içerir.

Parlaklığı, kontrastı, gölgeleri, vurguları vb. Değiştirmek gibi tüm temel düzenleme araçları mevcuttur. Android için diğer en iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarında gördüğümüzden farklı olarak HSL (profesyonel sürüm için ton, doygunluk ve parlaklık kilitlendi).

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz