Ana Sayfa Kültür & Sanat Haber 6 milyon kWh elektrik üretiyor: İşte karşınızda yüzer güneş enerji çiftliği!

6 milyon kWh elektrik üretiyor: İşte karşınızda yüzer güneş enerji çiftliği!

0

Fosil yakıtların Dünya’nın dengelerini bozmaya başlamasıyla beraber ortaya çıkan küresel ısınma gibi bizi doğrudan etkileyen sebeplere karşı, temiz enerji kaynaklarına yönelmeye başlandı. Öyle ki güneş enerjisi, en ön planda olan temiz enerji kaynaklarından birisi.

Bugün de Sinagapur’da kurulan Sunseap‘ın kurmuş olduğu yeni yüzer güneş enerji çiftliği bir hayli gündem oldu. Çünkü bu çiftlik bir yılda 6 milyon kWh elektrik üretebilme kapasitesine sahip. Hatta bu elektriği üretebilmesi için de çiftlik üzerinde 13 binin üzerinde güneş enerji paneli bulunuyor.

Güneş enerji çiftlikleri ülkeler için neden bu kadar önemli?

Güneş enerji çiftlikleri ülkeler için neden bu kadar önemli

Dünyadaki enerji ihtiyacının çoğu fosil yakıtlar sayesinde sağlanıyor. Bu da çevreyi baya bir kirletiyor. Hatta enerji üretimi konusunda ilk sıralarda olan Çin’deki vatandaşlar hava kirliliğinden dolayı yaşamını yitiriyor. Bu tarz yüzer güneş enerji çiftlikleri sayesinde hem küçük ülkeler hem de büyük ama toprağı farklı şekilde değerlendirmek isteyen ülkelere avantaj sağlanıyor. Çünkü güneş enerjisi gibi temiz enerji kaynaklarının kullanımı sonucunda kimse herhangi bir zarar görmüyor.

 

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz