12 Garantili Yöntem ile Google Adsense Onaylatma

1
42

Merhaba Teknoloji Haberleri-Teknoloji Rehberi, İnternet sektörünün giderek gelişmesiyle beraber web sitelerinin sayılarının da artması durumu ortaya çıktı. Aynı zamanda da bu gelişmeler insanların internet siteleri sayesinde daha da para kazanma odaklı olarak hareket etmesine vesile oldu.

Adsense onayı almak çok zor mu?

Onay almak çok zor olmamakla beraber, yazımızı okuyarak onay alabilirsiniz.

Adsense ödeme alma limiti ne kadar ?

Bakiyeniz 200 TL civarına ulaştığı zaman ödeme alabilirsiniz.

Ücretsiz alan adı ile adsense onayı alınabilir mi ?

Ücretsiz alan adlarıyla onay almak mümkün ancak .com gibi üst seviye alan adlarına nazaran daha zor.

Bu konuda Google Adsense devreye girerek, reklam yayınlama doğrultusunda para kazanmayı sağlayan bir uygulama olarak da ifade ediliyor. Google Adsense faaliyetleri doğrultusunda reklam veren kişilerin tüm reklamları web sitelerinde yayınlanabiliyor.

Böylelikle de web sitesi sahipleri almış oldukları reklamların tıklanma ya da gösterim doğrultusunda da kazanç elde etmeleri mümkün kılınabiliyor.

Bu türde bir kazancın ortaya konulması adı altında ilk olarak Google Adsense uygulamasına üyelik kaydı oluşturmak da gerekebiliyor. Google Adsense içerisinde Türkçe’nin de olduğu 37 farklı dil seçeneği de yer alıyor. Böylelikle bu uygulama içerisinde kayıt olarak hareket etme işlemlerini gerçekleştirmek de mümkün hale gelebiliyor.

Google Adsense Onaylama Evreleri

Google Adsense onaylatmaya dayalı olarak harekete geçilmesiyle beraber ilk olarak web sitelerinin gerekli kriterlere sahip olunup olmadığı konusuna önem verilmesi gerekmektedir. Google Adsense bu konuya fazlasıyla önem vermekte olup, fazlasıyla da üzerinde durmaktadır. Sitenin ne kadar basit bir dizayna sahip olursa olsun bu kriterleri karşılayıp karşılamadığına büyük bir titizlikle bakılmaktadır.

Gizlilik Politikası

Google Adsense onaylatma doğrultusunda var olan hareketlerin reddedilmelerinin ilk nedeni olarak site içerisinde herhangi bir gizlilik politikası kısmının olmamasından kaynaklı olarak ortaya çıkabilmektedir. Adsense onaylatma evresi içerisinde ilk olarak Google’ın bakacağı noktalardan biri olan gizlilik politikası kısmı, sitenin en alt kısmına dahil edilmek durumundadır. Aksi takdirde ret cevabı alma durumu ortaya çıkabilecektir.

Üst Seviye Alan Adı

Blog ya da web sitesi açma evresinde de Google Adsense onaylatmaya dair hareketler içerisinde yer almak gerekmektedir. Alt alan adlarında bulunan blogların onay almasının son derecede zor olmasından dolayı domain tercihinde bulunurken dikkatli olunması gerekmektedir. Domainlerin WordPress ya da Blogspot uzantılarını içermemesi konusunda da titiz bir davranış sergilemek gerekmektedir.

Aynı zamanda da sitelerin içerisinde indir ya da hack gibi söylemlere yer verilmemesi de vurgulanmaktadır. Telif haklarını ihlal etmeyen domain isimleri seçilmekle beraber; kötü söylemlere de bu kısımda yer verilmemesi gerektiği de ifade edilmektedir.

İçerik Sayısı

Google Adsense onaylatma odaklı olan hareketlerde belirli bir içerik sayısı net olarak belirtilmiyor. Ancak içeriklerin kalitesi ve kelime sayılarının bu konuda önemli olduğu da ifade edilebilmektedir. Aynı zamanda da var olan içeriklerin kesin olarak özgün olması gerektiği üzerinde de durulabiliyor. Google Adsense başvuru esnasında tam bir rakam ortaya çıkmasa da en az 20 içerikle işe başlanması gerektiği de ifade edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Son Dakika: Sokağa Çıkma Yasağı Gelecek Mi?
İlginizi Çekebilir: 2020 WordPress Yoast SEO Ayarları Nasıl Yapılır?

Google Adsense kayıt evresi içerisinde içeriklerin hangi konularda olduğu da önemli bir detay olarak ifade edilebiliyor. Film siteleri gibi telif haklarını çiğneyen platformların yanı sıra adult siteler ve bahis uygulamaları da Google Adsense dışında tutulmaktadır.

Hakkımda Sayfaları

Web siteleri içerisinde yer alan kısımlarda hakkımda sayfası da ciddi bir yer tutmaktadır. Bu sayfanın olmaması durumunda direkt olarak ret cevabı alınacağı da söylenebilecektir. Web sitesi işlerini ne kadar ciddi ve titiz olduğunun göstergesidir. Bu yüzden de hakkımda sayfası unutulmaması gereken durumlardan bir tanesi olarak öne çıkmaktadır.

İletişim Sayfası

Google Adsense işlemlerini gerçekleştirmek adına var olan faaliyetlerde site içerisinde iletişim sayfasını bulundurmak da yer almaktadır. Herhangi bir ziyaretçinin irtibat kurmak adına kolay bir şekilde ulaşım sağlayacağını göstermek de gerekebilecektir. Bu yüzden bir iletişim sayfası ve iletişim formu olması gerektiği de Google Adsense’in gözünden kaçmamaktadır.

Aynı zamanda da domain adresi adıyla var olan bir mail adresini meydana getirmek de son derecede önemlidir. Web sitelerine sosyal medya hesaplarını dahil etmek de önemli bir kriter olarak da ifade edilebilecektir. İletişime geçilmesi konusunda birden fazla kanala yer vermek de Google Adsense onaylatma evresi için gerekli konulardan bir tanesi olarak kendini göstermektedir.

Tasarım

Web sitesi içerisinde gerekli içeriklerin kaliteli bir şekilde tamamlanması durumu Google Adsense onayını alabilmek adına tek başına yeterli olmayan bir durum olarak görülebilmektedir. Adsense onaylatma işlemlerini gerçekleştirmek adına var olan hareketlerde web sitelerinin tasarımları da önemli bir konumda olmaktadır.

Ziyaretçileri destekleyen ve kolay bir navigasyona sahip olarak bilinen profesyonel bir tasarım içermesi de önemli bir detay olarak da ifade edilebilmektedir.

Google’a Kayıt Olma

Google Adsense’e kayıt olacak olan web sitelerinin ilk olarak Google üyelik işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Google tarafından index alması sonucunda da inceleme işlemlerine tabi tutulması son derecede önemli bir konumda yer almaktadır. Gerekli indexleme işlemleri sonrasında Google Adsense onaylatma işlemleri nezdinde harekete geçmek de gerekebilmektedir. Buraya tıklayarak site adresinizi ekleyebilirsiniz ve ayrıca buraya tıklayarak da search console’a kayıt olabilirsiniz.

Diğer Reklamları Kaldırma

Google Adsense odaklı olarak hareket edilmeden önce web sitesi içerisinde var olan tüm reklamları kaldırmak da önem taşımaktadır. Site üzerinde başka reklamların barındırılması Google Adsense tarafından farklı bir izlenim uyandırmasının yanı sıra kötü bir iamj da yaratan bir durum olarak ifade edilebilecektir.

Diğer Noktalar

Google Adsense doğrultusunda hareket etmek amacıyla varlık gösteren kişilerin birden fazla bloglarının olması durumunda da en iyi olarak adlandırılan web sitesiyle başvuru yapmaları bu süreci kolaylaştıracak bir etmen olarak ifade edilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !   Android’den iPhone’a WhatsApp Sohbetleri Aktarma Nasıl Yapılır?

Adsense başvurusu esnasında gerçek kimlik bilgilerinin kullanılması gerektiği de unutulmamaktadır.

İçeriğinde telif bulunan görsellerin site içerisinde barındırılmaması da son derecede önem arz etmektedir. Kullanılması halinde de alt kısmında kaynağının belirtilmesi gerektiği de işaret edilmektedir.

Google Adsense programına dahil olmak adına var olan girişimlerde 18 yaşının üzerinde olunduğunu da kanıtlamak gerekmektedir.

Siteye paralı ziyaretçi temin ettikten sonra Google Adsense’e başvurmanın da ret sonucu alması söz konusu olabilecektir.

Bu maddelerin hepsinin dikkate alınması sonrasında Google Adsense hizmetlerinden yararlanmak adına başvurular gerçekleştirilebilmektedir. Bu başvuruların onaylanması süreci maksimum 48 saat içerisinde gerçekleştirilebilecektir. Bir kerelik onay alınması durumunda da reklamların diğer sitelere dayalı olarak kullanılması gibi bir durum da ortaya çıkabilecektir.

Google Adsense Kaydı Nasıl Yapılır?

Google Adsense odaklı olarak kayıt evresinde gerekli şartları karşılamak adına harekete geçilmesiyle beraber rahatlıkla kayıt evresine dahil olunabilecektir. Google tarafından istenilen bilgiler ışığında başvurular tamamlanabilecek ve aynı zamanda da reklamların yayınlanacağı linklere de kayıt esnasında yer verilmesi istenecektir. Buraya tıklayarak AdSense sayfasına gidebilirsiniz.

Başvuru işlemlerinin tamamlanması sonrasında da 48 saat içerisinde Google tarafından geri dönüş yapılacaktır. Google mail ile beraber başvurunun ne şekilde sonuçlandığını ayrıntılı bir biçimde açıklayacaktır. Özellikle başvurunun onaylanmaması durumunda bu detayların tam anlamıyla iletilmesi gibi bir durum kendini gösterecektir.

Ne tür problemlerin bulunduğunun yanı sıra hesaba neden onay verilmediği ve onaylatmak adına hangi hareketlerin gerçekleştirilmesi gerektiğine dair bilgiler verilebilecektir. Tüm bu bilgiler tek bir mail ile kayıt evresinde olan kişilere ulaştırılabilecektir.

İlginizi Çekebilir: SEO Uyumlu Makale Yazmanın Püf Noktaları

Google Adsense kayıtlarının onaylanması sonrasında da kişilere ait bir Adsense paneli de açılacaktır. Bu panele mail adresi ve şifresiyle beraber giriş yapabilmek mümkün olacaktır. Bu panel üzerinde günlük, haftalık ve aylık olarak kazançları farklı periyotlar halinde görebilmek söz konusu olabilmektedir. Aynı zamanda da bu yönetim paneli tarafından sağlanan hizmetlerden bir tanesi de günlük görüntülenme rakamları olarak da ifade edilebilmektedir.

Gerekli onayları aldıktan sonra web sitelerinde reklamlara dair filtreleme ayarları da gerçekleştirilecektir. Sonrasında web sitesinde reklamlar görülmeye başlanacaktır. Bu reklamların görülme ve tıklanma sayılarına bağlı olarak da kazanç elde etmek gibi bir durum söz konusu olabilecektir. Ancak reklamdan reklama tıklanma başına alınan rakamlar da değişiklik gösterebilecektir. Bu rakamlar tamamen reklam veren kişilerle alakalı olan bir durumdur.

Adsense odaklı ödeme alma işlemleri de belli zaman dilimlerinde gerçekleştirilebilmektedir. Ancak en az 200 TL gibi bir rakamı çekebilmek söz konusu olabilmektedir. Ödeme bilgilerini güncelleyerek bu işlemleri tamamlamak söz konusudur.

Google Adsense paneli içerisinde günlük, haftalık ve aylık olarak elde edilen rakamları görebilmek mümkün olmaktadır. Aynı zamanda da bu panelde ödeme bilgilerini ya da var olan banka hesaplarını da tanımlamak gibi bir durum söz konusudur. Ödeme konusunda herhangi bir sorun yaşanmamakla beraber, belirtilen periyotlarda gerekli para transferleri Google Adsense tarafından gerçekleştirilebilecektir. Bu sayede de kusursuz bir reklam yayıncılığı sonrasında kazanç elde etmek gibi bir durum ortaya çıkacaktır.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz